sobota, 28 stycznia 2017

Recenzja zabawki z firmy Activ Pet.


Około 2 lata temu kupiłam zabawkę w typie Kong'a z firmy Activ Pet, który wyglądu przypomina Kong'a Goodie Bone. Kiedyś post o tej zabawce pojawił się na poprzednim blogu, ale postanowiłam również tutaj coś o nim napisać. Zabawki pojawiły się w biedronce mniej więcej w maju/kwietniu 2015 roku, ale czasem można je jeszcze spotkać.Kolor: czerwony (brak innych)
Materiał: odporna guma
Wielkość: 18x7 cm
Cena: 9.99 (w różnych biedronkach trafiają się różne ceny, myślę że teraz zabawka będzie o kilka złotych tańsza)
Pierwsze wrażenia:

Zabawka jest lekka, wygina się, dość wytrzymała, a zainteresowanie psa jest duże! Nie śmierdzi gumą i nie posiada żadnych uszkodzeń. Posiada wypustkiz "kolcami", które po nałożeniu smaczków będą mogły czyścić ząbki psa, czy
 masować dziąsła.    Nasze doświadczenia:
Zabawka sprawdza się u nas rewelacyjnie. Max ją pokochał. Ogromnym plusem jest to, że można ją napełniać najróżniejszymi smakołykami, które dodatkowo nakręcają psa. Kiedy nie mam czasu na zajęcie się psem daje psu napełnioną kość i mam dłuższą chwilę dla siebie. Myślę że, zostawienie psa z tą zabawką będzie bezpieczne i nie trzeba będzie się martwić o naszego pupila. Posiada ona ,,kolce'', które sprawiają, że pies czyści sobie przy okazji zęby. Można bawić się nią na różne sposoby np. aportowaniem czy samym wyciąganiem przez psa smaczków. Dużym plusem jest także kolor, który jest widoczny zarówno gdzieś na trawniku, czy w lesie. Jeżeli chodzi o jakość byłam pewna, że zabawka za 10 zł nie wytrzyma zbyt długo. Ku mojemu zdziwieniu wytrzymała do teraz, a mam ją ok. 2 lata.  Dla jakich psów nadaje się ta zabawka?
Myślę, że z pewnością nie nadaje się dla dużych psów, a zwłaszcza takich które są niszczycielami. Wydaje mi się, że nie będzie także dobra dla małych ras (np. Yorkshire Terrier, chihuahua) ze względu na wielkość, takie psiaki mogłyby nie poradzić sobie ze złapaniem jej w pyszczek. Natomiast powinna idealnie sprawdzić się przy średnich psach. U nas sprawdza się u Maxa i Tosi, wiadomo wszystko zależy od tego jakiego mamy psa, być może sprawdzi się także u jakiegoś malucha - właściciel powinien sam zadecydować. 


                                                      Podsumowanie
   Plusy:
✔  -  cena
✔  -  wytrzymałość
✔  -  zyskanie czasu dla siebie (poprzez                        napełnienie)
✔  -  widoczny kolor
✔  -  Max za nią szaleje  
✔  -  nie śmierdzi gumą   Minusy:
✘ -  tylko jeden rozmiar - najlepiej nada się dla psów średnich ras

Ocena:
9,5/10Napiszcie czy też macie taką zabawkę lub podobna i podzielcie się swoją opinią na temat ,,zabawek do napełniania''. ;)

Tak właśnie zabawka stała się ulubionym przedmiotem Max'a :')Pozdrawiamy!
Creamy Team

2 komentarze:

Każdy komentarz jest dla mnie ogromną motywacją! :)